АГРОЛЕДІ:РОЗВИТОК ЖІНОЧОГО ЛІДЕРСТВА

Листопад 2014 - Червень 2015


«Агроледі» -  освітня програма для жінок, які задіяні в аграрній сфері. Це ґрунтовний курс, який дозволяє отримати знання та набути важливих особистих та ділових компетенцій, які необхідні для формування системного підходу в управлінні власною справою.

Організатори


Проект «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» (Агро-Львів) та Київська Школа Економіки (KSE).

Для кого ця програма


Програма «Агроледі» орієнтована на жінок, які мають досвід ведення власної справи не менше 1 року у сфері:
 • вирощування та реалізації плодово-овочевих та ягідних культур;
 • виробництва молока та молочної продукції;
 • вирощування, зберігання та переробки зернових культур.
Програма відкрита для учасниць із Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької  областей.

Всі учасниці повинні заповнити онлайн-заявку анкету. Учасниці відбираються відповідно до досвіду експертною радою представників Київської школи економіки та порталу Агро-Львів.

Мета програми 

Метою програми є надання учасницям можливість отримати знання для переходу від процесного бачення власної діяльності до бачення бізнесу як цілого, можливостей та шляхів його розвитку.

Програма спрямована на об’єднання жінок з управлінським досвідом в аграрному секторі і створенні для них навчально-розвиваючого середовища, яке сприятиме їх особистому зростанню, професійному розвитку, обміну досвідом та налагодженню мережі ділових контактів. 

Чому ми навчаємо

Тематика навчальних модулів наступна:

1. Лідерство та особиста ефективність. Підсумкове відео.

2. Власна справа: стратегія та планування. Підсумкове відео.

3. Управління: маркетинг та люди. Підсумкове відео.

4. Фінансовий менеджмент. Підсумкове відео.

5. Можливості для зростанняПідсумкове відео.

Тематика навчальних модулів програми "Агроледі: Успішний розвиток бізнесу в умовах швидкоплинних змін":

1. Стратегічний маркетинг.
2. Управління проектами: вчасно та в рамках бюджетів.
3. Поведінкова економіка. 
4. Ефективні комунікації.

Участь у програмі розвитку жіночого лідерства «Агроледі» це: 

 • 5 дводенних модулів з провідними викладачами та експертами у Київській школі економіки;
 • розвиток творчого потенціалу, краще розуміння себе та власних пріоритетів;
 • мережа однодумців, взаємопідтримка та обмін досвідом;
 • зустріч з успішними жінками та провідними професіоналами у агросфері, які поділяться власним досвідом;
 • постійна он-лайн комунікація;
 • можливість вирватись із рутини процесів, розглядати власний бізнес як цілісну систему та визначити стратегію розвитку завдяки опануванню необхідних для цього інструментів;
 • підвищення ефективності власного бізнесу;
 • відкриття нових перспектив у власній справі.

Формат

Участь у програмі передбачає відвідання 5 дводенних модулів у Києві протягом 3 місяців. У період між модулями буде відбуватись он-лайн комунікація та самостійне опрацювання завдань учасницями.

Викладачі

Для реалізації програми залучені бізнес-професори KSE, експерти у сфері сільського господарства, фінансів, маркетингу, управління персоналом та фахівці-юристи.  Відгуки учасниць:

Інна Карпо, директор ТОВ «Студениця-1», Хмельницька область:

- Навчання було дуже цікаве, захопливе та інформативне. Вдалося поглянути на себе зі сторони, по-новому, крізь призму обміну досвідом та спілкування з іншими учасницями-колегами. Допомогло усвідомити, що робота жінок в аграрному секторі є дуже важливою, адже крім таких важливих якостей жінки-лідера, як організованість, відповідальність та працелюбність, жінка має надзвичайний дар від Бога – це інтуїція. У цій професії вона також відіграє одну із ключових ролей, адже для бізнесу є досить важливим відчувати "на рівні живота" в який момент посіяти, коли найвигідніше купити насіння, засоби захисту, як вигідно продати, на чому краще заощадити тощо. Дуже цікавими для мене зустрічі із жінками - бізнес-леді, які також вже досягли певних висот у своїй діяльності. Захоплююсь розповідями про вміння жінок поєднувати кар’єру директора, керівника та одночасно роль турботливої матері та дружини поза роботою. Це насправді захоплює та надихає. Ну а майстер-класи просто неймовірні! Пізнавальними вважаю кейси-тренінги із економістами-психологами Іриною Конченко та Наталією Астауловою. Адже усі випадки, які ми розглядали під час навчання регулярно трапляються на підприємствах у кожної із нас. Важливим є поглянути на ситуацію наче зі сторони, проаналізувати та віднайти правильне рішення, зробити висновки. Пройшовши навчання, я змінилась як особистість, стала більш відкритою, організованою, у чомусь більш самокритичною. Хочеться якнайбільше досягти у запланованому, застосовувати усе почуте у себе на підприємстві. Хочеться бути більш вимогливою до себе і бути одночасно хорошим взірцем для своїх підлеглих.

Ольга Лучка, заступнця директора з розвитку ТОВ «Крона», Тернопільська область:

- Програма "Агроледі" є чудовою платформою для нових знань, навичок, ідей та контактів у сфері жіночого лідерства в сільському господарстві. Перевагою є багатоаспектний підхід, за допомогою якого ми змогли збалансовано розвивати раціональний та емоційний інтелект, загальні та спеціальні знання. І, звичайно, формування дружньої спільноти професіоналів, відкритих до нових можливостей та співпраці. Загалом усі тематичні блоки були однаково цінні і цікаві, утворили своєрідний "пазл" необхідних компетенцій для лідера. Особливо корисними були тренінги з особистих та корпоративних фінансів від Михайла Колісника і управління людськими ресурсами від Анни Власової. Перш за все, навчання на "Агроледі" дало натхнення та орієнтири для подальшого особистісного та професійного розвитку. Також досвід тренерів та учасниць програми підкріпив мотивацію практичними знаннями та навичками. Надалі цікаво співпрацювати з випускницями програми і зустрічатися на наступних заходах програми.

Ольга Андрусишин, приватний підприємець, Тернопільська область:

- «АгроЛеді» - це неймовірний проект, який дозволив мені отримати не тільки корисні знання, але й познайомив з хорошими людьми. На цій програмі з нами працювали провідні викладачі Київської школи економіки, які є майстрами своєї справи, вони поділилися своїми практичними порадами, які з першого ж модулю я почала використовувати не тільки в бізнесі, але й особистому житті. Грамотно був складений процес навчання, який поєднував у собі як і корисні майстер-класи так і неймовірні надихаючі сніданки на яких успішні люди розказували свої історії успіху. Ця програма дала мені натхнення рухатися далі, розвивати свій бізнес, бути впевненою в своїх можливостях, особистому зростанню та познайомила з успішними жінками з аграрного бізнесу. На перервах на каву ми ділилися досвідом, знаходили нові та корисні контакти.

Велику подяку хочу висловити проекту "Агро-Львів" та Київській школі економіки за програму "АгроЛеді" - це дійсно унікальний проект. З нетерпінням чекаю продовження проекту.

Щоб дізнатися про програму детальніше, просимо звертатися до:

Шлапай Галина

Думанська Віта

shlapai@kse.org.ua

vdumanska@kse.org.ua

+38 (093) 679-88-42

+38 (093) 920 07 91