Алоїз Петерле, перший Прем’єр-Міністр незалежної Словенії, відвідав KSE

06.11.2015

3-5 листопада Київська Школа Економіки приймала візит Алоїза Петерле, депутата Європейського Парламенту, екс-Прем’єр-Міністра Словенії. Пан Петерле відвідав Київ та Одесу в рамках проекту #UkraineReforms, який був започаткований Центром Європейських Студій ім. Вілфреда Мартенса в 2014 році в партнерстві з Київською Школою Економіки, Реанімаційним Пакетом Реформ та Сильніші Разом. 

У Київській Школі Економіки пан Петерле виступив з лекцією про шлях Словенії до Європейської інтеграції та уроки для України, та взяв участь у закритій зустрічі з заступниками міністрів з питань євроінтеграції. 

«Для нас було дуже важливо, що наш шлях до Європейського Союзу не спричинив політичного розділення в Словенії», - пан Петерле зазначив під час лекції в Київській Школі Економіки. Словенія приєдналася до ЄС в 2004 році, через 13 років після проголошення незалежності та стала членом Єврозони у 2007 році.  

Розповідаючи про процес реформування, пан Петерле наголосив, що важливо продовжувати цей процес, оскільки це безпосередньо впливає на об’єм прямих іноземних інвестицій. «Я б хотів, щоб ви створили таке середовище для бізнесу, щоб експертам дуже хотілося приходити в Україну і щоб вони не боялися конфліктів чи надмірних адміністративних навантажень. Словенія зараз має не багато прямих іноземних інвестицій, тому що Словенія не вважається стабільною країною через брак реформ» - зазначив пан Петерле. 

У Києві пан Петерле також взяв участь у відкритій експертній дискусії про законодавчі та політичні аспекти приєднання до ЄС разом з партнерами проекту, представниками інформаційної кампанії Сильніші Разом та Реанімаційного Пакету Реформ. 

В Одесі пан Петерле зустрівся з представниками Південноукраїнського відділення Європейської Бізнес Асоціації. Він також провів зустріч зі студентами та громадськими активістами, щоб розповісти історію успішної євроінтеграції Словенії.

Переглянути фото з події на нашій сторінці у Facebook за посиланням.

Запис лекції на нашому каналі Youtube: