Реєстрація на програму “Економіка, ринки та аналіз даних” для журналістів

Київська школа економіки відкриває набір на навчальну програму Центру удосконалення економічної журналістики, що стартує у листопаді. Центр засновано Київською школою економіки та VoxUkraine за підтримки стратегічних партнерів. 

Центр об’єднує чотири напрямки: 

 1. “Економіка, ринки та аналіз даних” — модульна навчальна програма, розроблена KSE. 
 2. “Як писати про економіку без помилок” — перший дистанційний онлайн-курс з економіки для журналістів. 
 3. Дискусійний клуб - місце зустрічі провідних редакторів та видавців для обговорення найактуальніших питань економіки та ЗМІ. 
 4. Дослідження - аналізуватимемо медіасферу науковими методами.
Програма “Економіка, ринки та аналіз даних” — модульна навчальна програма, розроблена Київською школою економіки спеціально для представників медіа. Вона розрахована на журналістів-практиків, які хочуть поглибити своє розуміння економіки та опанувати основні методи збору, аналізу та візуалізації даних. 

Курс складається з 5 триденних модулів, що будуть проходити на базі Київської школи економіки.

Один день у кожному з перших чотирьох модулів буде присвячений аналізу даних. Студенти дізнаються про джерела даних, методи їх первинної обробки та узагальнення, а також – як правильно візуалізувати дані, щоб змусити їх "говорити". Застосувати отримані знання студенти зможуть під час практикуму з фактчеку. 

Два дні кожного модулю будуть присвячені основним економічним поняттям. Розглянемо такі теми: 

- Україна та світ. Eкономічне зростання. Зрозуміємо головні чинники економічного зростання, взаємозв'язки всередині економіки та механізми впливу на неї зовнішнього світу. Зазирнемо до "кухні" макроекономічного прогнозування. 

- Аналіз ринків. «Полювання» на монополії. На конкретних прикладах розглянемо, як працюють різні структури ринку, дізнаємося, яким чином можна визначити, чи є компанія монополістом, а також навчимося розбиратися у фінансових показниках компаній та банків. 

- Люди vs уряд. Нові технології взаємодії. Дізнаємося, яким чином уряд може впливати на поведінку людей та компаній, а також як очікування та переконання людей впливають на економіку. 

- Технологічний прогрес. Від ідеї до продукту. Розглянемо методи фінансування компаній, в тому числі стартапів, а також про те, як нові технології змінюють ринки. 

- ...І як це все впливає на ЗМІ. Застосуємо отримані знання до медіаринку, а також у рамках дискусійного клубу обговоримо ширше коло питань , пов'язаних із майбутнім ЗМІ в Україні.

Викладачі програми - професори, які отримали PhD з економіки в університетах США та Західної Європи, та найкращі експерти-практики.

Програма передбачає можливість провести кілька днів в одному з державних органів, які формують економічну політику, або компанії-партнері проекту та подивитись на роботу цієї організації зсередини. 

Умови отримання сертифікату: 

 • відвідання щонайменше 90% лекцій 
 • написання двох есе, які мають пройти редагування редколегією VoxUkraine 
 • написання та захист групового проекту 
 • складання іспиту
Під час програми студенти відвідуватимуть зустрічі дискусійного клубу, де обговорюватимуть актуальні проблеми ЗМІ. Після закінчення програми студенти зможуть приєднатися до спільноти однодумців - проактивних медійників, що сповідують етичні стандарти ділової журналістики та прагнуть якісно впливати на економічну політику

Для реєстрації потрібні: 

 • заповнена аплікаційна форма
 • резюме мотиваційний лист (до 1000 знаків)
 •  3 приклади Ваших матеріалів (статті, сюжети тощо)
 •  контакти 2-х осіб, що можуть надати рекомендацію 
Реєстрація на офлайн-курс триває до 23 жовтня.

#журналісти_впливають

____________
Якщо Ви маєте будь-які питання щодо навчання, будь ласка, звертайтеся до Світлани Денисенко за телефоном 097 792 98 70 або на емейл sdenysenko@kse.org.ua