Правила користування

Контактна інформація

Телефон (+38044) 492-8012, факс (38044) 492-8011, e-mail: hmaloshtan@kse.org.ua

Хто може користуватися ресурсами бібліотеки KSE?


Викладачі, студенти, випускники, співробітники EERC/ KSE.

Зовнішні користувачі (дослідники, абітурієнти KSE тощо).

Зовнішні читачі можуть користуватися книжками лише у читальному залі бібліотеки за умови надання посвідчення особи.

Читацький квиток

Щоб мати доступ до бібліотечних ресурсів KSE, кожен студент, випускник, викладач або співробітник має отримати читацький квиток. Це документ із номером та фотографією, що дозволяє користуватися ресурсами бібліотеки KSE. Користувач має показати свій читацький квиток бібліотекарю під час перевірки.

Термін користування

Максимальний термін користування матеріалами, за винятком основних підручників, складає два тижні. Період, на який можна взяти книгу, визначається в залежності від частоти її використання або як визначить професорсько-викладаций склад. Також книжки потрібно повернути, якщо студент із будь-якої причини залишає навчання на програмі. Основні підручники видаються на один академічний рік. Усі бібліотечні матеріали можуть бути відкликані, як описано нижче.

Після кожного мінітерму викладачі зобов'язані повернути книги, які належать бібліотеці KSE. Термін користування може бути подовжений у бібліотеці.

Вчасне повернення взятих матеріалів є обов'язком читача. Користувачі заохочуються повертати взяті матеріали одразу ж по закінченню використання, таким чином відкривши доступ до них іншим членам академічної спільноти. Матеріали можна повернити у ті дні, коли бібліотека відкрита.

Кількість примірників, які може взяти один користувач, та терміни користування:
  • Підручники: 2 книги на 2 тижні
  • Журнали: 5 примірників на 1 тиждень
  • Відео-касета: 2 примірники на 1 тиждень
  • CD: 1 примірник, на 1 тиждень
Повернення та подовження матеріалів

Будь-які матеріали потрібно повернути, якщо їх запросив інший читач або якщо викладач хоче зарезервувати їх для навчального курсу. Бібліотека може негайно вимагати повернення матеріалів, потрібних для навчального курсу. Матеріали, запрошені іншими читачами, можуть бути відкликані після того, як нинішній читач покористувався ними протягом трьох днів. Відкликані матеріали потрібно повернути у встановлений термін або раніше. Читач може подовжити терміни користування взятими матеріалами в індивідуальному порядку.

Штрафи


Хоча книги призначені для особистого використання студентами протягом періоду навчання, вони залишаються у власності програми та мають бути повернуті в гарному стані. Користувачі, яку пошкодили бібліотечні книги, мають сплатити штраф. Штрафи за втрачені матеріали встановлюється в адміністративному порядку. Всі категорії користувачів можуть бути оштрафовані бібліотекою.

Копіювання

Враховуючи значні витрати паперу для копіювальної машини в бібліотеці, все необхідне копіювання  здійснюється співробітниками KSE за дорученням Академічного відділу. Копіювання для особистих потреб студентів обмежується щорічною квотою та може здійснюватися на копіювальній машині за допомогою індивідуального коду.

Для зовнішніх користувачів дозволяється копіювання бібліотечних матеріалів поза межами KSE за умови надання у заставу паспорта, бібліотечні матеріали в такому випадку видаються на строк до  2-х годин