Дарина Пустовойт


Освіта перед KSE: 
Хмельницький національний університет


Я - Пустовойт Дарина і я студентка першого року навчання на магістерській програмі «Економічний Аналіз» у Київській школі економіки. Я вивчаю вищу математику, макро- та мікроекономіку. Що ж, не дивно, скажете ви, але що якщо я розповім вам, що мій диплом бакалавра немає нічого спільного з обраною магістерською програмою? Я отримала диплом бакалавра з «філології» у Хмельницькому національному університеті, що означає цілковиту відсутність математичних дисциплін протягом чотирьох років навчання. Що я роблю в KSE, можете запитати ви і, власне, чому я змінила спеціальність? Моя родина та друзі продовжують ставити це запитання, незважаючи на те, що я майже закінчила другий семестр навчання в KSE, а тому я сподіваюся, що цей лист пояснить мій вибір.


У 16 років я закінчила школу та переді мною постав вибір університету. Я ж не мала жодного уявлення щодо своєї майбутньої професії та сфери роботи. Моя сім’я тиснула на мені зі вступом до університету, тому що у моєму маленькому містечку на вас би косо дивилися, якби ваша дитина не поступила до університету відразу по закінченню школи. Тому я подала документи та пройшла на бюджет. Університет знаходився в 2-3 годинах їзди від мого міста, що було доволі близько. Я також мала змогу вдосконалити англійську мову, тому на той час, це видавалося хорошим вибором. Лише зараз, озираючись назад, я розумію, що я всього лиш витратила час. Але спливли ці чотири роки і настав час рухатися далі. Я була надзвичайно спантеличена. Я не знала, чого я хочу і ким себе бачу. Я не почувалася впевненою у своїх знаннях, а моя сім’я хотіла, аби я залишалася у тому ж університеті та здобувала ступінь магістра, бо вони вважали, що диплом бакалавра є недостатнім для успішної кар’єри. Я ж була проти, тому що відчувала, що ця безвідповідальність у прийнятті рішення призведе до втрати ще двох років. А що робить людина, коли вона спантеличена? Вона починає шукати альтернативні можливості.


Я почала шукати інші варіанти навчання, гранти та конкурси, але я все ж не могла повірити своїм очам, коли натрапила на програму KSE для студентів з регіонів, яка дозволяла отримувати стипендію та оплачувала проживання. Процес подання документів був надзвичайно простий. Спершу ти реєструєшся, що ти зацікавлений, і тижнем потому надсилаєш документи. Наступні два тижні були дані для підготовки до екзамену. Я відразу зареєструвалася, проте документи не надсилала до останнього. Чому? Бо мала величезні сумніви. Мені здавалося, що в мене відсутні знання, немає досвіду і взагалі, я ж не економіст! Все, що я мала – це бажання та глибока зацікавленість. Тому, коли я прокинулася вранці останнього дня перед кінцевим терміном подання документів, я все ще не знала, що робитиму. Проте я надіслала документи. А все тому, що раптом зрозуміла, що своїм ваганням та невпевненістю забираю сама в себе неймовірну можливість. Цього я дозволити собі не могла, а тому подала документи і була зарахована на навчання, але із випробувальним терміном.


Знаєте, я вірю у те, що життя – це поєднання везіння та підтримки. Мені пощастило знайти програму KSE для студентів із регіонів і зараз я відчуваю величезну підтримку з боку адміністрації та викладацького складу KSE.


Я хочу знати більше, бажаю змінювати на краще свою країну і я вірю, що Київська школа економіки – це те місце, яке допоможе мені стати такою людиною. Фінансова підтримка для мене дуже важлива, адже я  не маю можливості поєднувати роботу та навчання у KSE. Об’єм інформації та завдань настільки великий, що іноді я почуваюся наче я біжу за потягом, який з кожною хвилиною набирає швидкість. Але така швидкість мені до вподоби. 


Я маю ще стільки всього дізнатися та відкрити для себе. Всього часу в світі не вистачить, щоб задовільнити мою допитливість. Але я знаю, що зроблю все, аби перетворити цей світ на краще місце, де мої та ваші діти почуватимуться у безпеці, а моя країна буде прикладом процвітання та синонімом слова багатство.


ПІДТРИМАТИ!