Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

09.08.2017

“Україна 139”. Денис Нізалов: «Земельна реформа невигідна тим, хто працює за тіньовими схемами»

Система в умовах мораторію більш вигідна для великих і середніх сільгосппідприємств, оскільки у них немає необхідності інвестувати в купівлю землі, а орендна плата залишається заниженою в декілька разів у порівнянні з сусідніми країнами. Виробники мають пряму зацікавленість в збереженні існуючої системи, мають можливості лобіювати свої інтереси і налаштовувати населення проти реформи...

>>> Публікація на voxukraine.org
31.07.2017

Чому українець проти ринку землі

Життєвий прагматизм українців вступив в конфлікт із стереотипом, але вони цього не усвідомлюють: 2/3 громадян висловилися проти скасування мораторію на продаж земель, але 1/2 при цьому – за можливість продати свою землю.

>>> Публікація в "Економічній правді"
11.07.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №7. Звернення на гарячу лінію Держгеокадастру та земельні спори

Чому і скільки звертаються на гарячу лінію Держгеокадастру та ведуть судові спори щодо землі - уся актуальна статистика у черговому Бюлетені "Огляд стану земельних відносин в Україні".

>>> Аналітичний матеріал
23.06.2017

Перспективи запровадження посади Земельного омбудсмена в Україні. Юридичні аспекти. ДОСЛІДЖЕННЯ

Інституцією з функціями щодо захисту прав людини і громадянина у земельній сфері може стати Земельний омбудсмен. У роботі проаналізовано чинне законодавство України щодо інституцій з аналогічними функціями, досліджено міжнародний досвід та сформовано пропозиції щодо призначення, підпорядкування та повноважень Земельного омбудсмена.

>>> Аналітичний матеріал
16.06.2017

Мораторій на сільгоспземлі в Росії: як і коли це було

У Російській Федерації ринковий обіг земель с/г призначення було запроваджено в 2003 році із прийняттям однойменного федерального закону. Однак досі лише зовсім незначна частка с/г земель знаходиться в обігу. Попри певні обмеження, відкриття ринку землі стимулює збільшення ефективності в секторі, зростання цін на землю та розвиток с/г кредитування.

>>> Публікація на agroportal.ua
07.06.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №6. Виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

У Бюлетені представлено статистику виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, 5 основних видів помилок та аналіз закономірностей.

>>> Аналітичний матеріал
06.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання. РЕЗЮМЕ

З метою виявлення існуючих проблем та розробки пропозицій щодо їх подолання, експертами в ході дослідження було проведено: огляд поточного стану кредитування під заставу земельних ділянок; аналіз діючого законодавства та нормативної бази НБУ щодо відносин з обігу земельних ділянок (...), відбір існуючих фінансових інструментів, які можливо адаптувати для роботи на ринку землі.

>>> Аналітичний матеріал
05.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання. ДОСЛІДЖЕННЯ

Метою роботи є дослідження проблем (нормативних, інституційних, технологічних та інших), що заважають розвитку кредитування під іпотеку землі та розробка пропозицій щодо подолання цих проблем. Вивчено міжнародний досвід в напрямку організації фінансування аграріїв під іпотеку земельних ділянок. Текст дослідження є оригінальним документом та не містить фрагментів інших звітів або публікацій без відповідних посилань.

>>> Аналітичний матеріал
31.05.2017

Не мораторієм єдиним

Україна має реальну можливість зрушити земельну реформу, але мораторій — далеко не єдина перепона. Які 14 кроків треба зробити, щоб одна з найважливіших реформ пройшла успішно

>>> Публікація на epravda.com.ua
30.04.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №5. Електронні послуги Держгеокадастру

Держгеокадастр надає наразі 16 послуг, низку яких вже переведено в електронний формат. У Бюлетені наведено актуальну статистику надання таких послуг, а також проаналізовано,від чого залежить на реєстрацію ділянок та надання витягів.

>>> Аналітичний матеріал

Партнери