Політичні реформи в економіці на прикладі реформування українського ринку праці

Це перший проект, де політичні процеси в економіці досліджуються за допомогою емпіричного методу.

Даний проект має основну та дві додаткові частини. Основна частина присвячена порівняльному дослідженню реформ ринку праці та того, як ці реформи співвідносяться із загальною економічною політикою та існуючими політичними інститутами. За основу беруться макро-дані з восьми країн з перехідною економікою.

У першому додатковому до основної частини розділі основна увага зосереджена на дослідженні чотирьох країн, що покликано надати більш детальний аналіз політичних аспектів економічних проблем здійснення реформ ринку праці в Естонії, Польщі, Росії та Україні, поєднуючи зусилля політичних науковців та економістів. Експерти КЕІ готують частину, присвячену Україні.

Зокрема, в аналітичній частині використовуються дані поіменного голосування, які показують як голосував кожний депутат. Вивчення цього питання дає можливість пояснити, чому деякі реформи не були  підтримані, а перед іншими запалили “зелене світло”. Ця інформаціяю буде цікавою виборцям – кого необхідно підтримувати на виборах, якщо ви зацікавлені або не зацікавлені у прийнятті тої чи іншої реформи – та недержавним організаціям – кого необхідно лобіювати з приводу прийняття тої чи іншої реформи.

Проект реалізовується Старшим науковим співробітником КЕІ Оленою Бєсєдіною та Провідним науковим співробітником КЕІ Томом Купе.

Додаткову інформацію Ви можете знайти на сайті www.iza.org.