Залежність динаміки доходів від рівня освіти в Україні

Дане дослідження спрямоване на аналіз позитивних ефектів від освіти в країнах з перехідною економікою та на вивчення впливу швидкого економічного розвитку в регіоні на такі позитивні ефекти.

Існує велика кількість досліджень, які оцінюють динаміку доходів відповідно до рівня освіти в Україні. Однак вся інформація стосовно цього в основному базується на дослідженнях, в яких використані дані за 1990-початок 2000-х років, і лише деякі дані по країнам з перехідною економікою є доступними за період після 2002 року. Ця доповідь пропонує свіжі дані по Україні та подібним країнам перехідної економіки й інших типів економічних систем.

Результати цього дослідження свідчать про те, що в кінці 2000-х років лише академічна освіта давала позитивну динаміку дохідів у розмірі 5,6% кожного додаткового року. Інші види освіти не мають значного впливу на рівень місячної заробітної плати. Вплив рівня зарплати в окремих сферах став набагато меншим, в той час, коли позитивні ефекти від освіти теж стали менше залежати від сфери роботи. Дані також свідчать, що співпадіння освіти та подальшої сфери роботи має незначний вплив або взагалі не впливає на рівень зарплати або за позитивні ефекти від освіти. Аналіз даних із декількох країн підтвердив, що позитивний ефект від одного року навчання в Україні все ще є найнижчим серед групи країн із перехідною економікою.

Над доповіддю для Світового банку працювали Провідний науковий співробітник КЕІ Том Купе та Старший економіст КЕІ Ганна Вахітова.

Детальнішу інформацію про проект Ви можете знайти тут.
Викладач, Старший науковий співробітник
Ph.D., університет ш.Кентукі, 2006