Лібералізація ринку електроенергії в Україні: аналіз та впровадження

Проект досліджував наслідки лібералізації  ринку електроенергії в Україні – переходу до більш конкурентоздатного ринкового середовища.

Український уряд доручив Національній комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) підготувати та здійснити перехід від існуючої системи організації ринку електроенергії України з єдиним підконтрольним державі посередником між постачальником та споживачем електроенергії до ринку прямої конкурентної взаємодії між постачальниками та споживачами.

Серед основних цілей проекту було розробити нову зрозумілу офіціну модель організації ринку, використовуючи дану модель, оцінити нові показники ринку та розробити, відповідно до здійснених оцінок, політичні рекомендації стосовно впровадження та регулювання нового типу ринкових відносин.

Крім цього, проект сприяв досягненню загального розуміння процесів конкуренції та регулювання в галузі електроенергетики та проблем, які виникають на шляху лібералізації ринку електроенергетики в країнах з економікою, що розвивається.

Від Київського економічного інституту до здійснення даного дослідження був залучений Старший науковий співробітник Андрій Запечельнюк.