Плюси і мінуси мобільності робочої сили між ЄС та східними країнами-партнерами

Проект у виконанні
Метою даного дослідження є аналіз поточних та потенційних витрат та переваг міграції робочої сили зі Східних Країн-партнерів (EaP) для ринків праці ЄС і країн-партнерів.

Цей поглиблений структурний аналіз надасть можливість:
  • Спрогнозувати майбутній вплив трудової міграції на ринок праці в ЄС і країнах-партнерах;
  • Запропонувати можливе політичне / законодавче / операційне втручання для посилення відповідності попиту та пропозіції праці між ЄС та країнами – партнерами;
  • Дослідити ймовірний вплив збільшеної міграції робочої сили з країн-партнерів до ЄС на міграцію робочої сили з інших частин світу в ЄС, зокрема із середземноморських країн.
Фахівці Центру соціально-економічних досліджень (CASE) проводять поглиблений структурний аналіз ринків праці в країнах Східного партнерства, в тому числі розробляють рекомендації щодо поліпшення функціонування ринку праці, аналіз взаємозв'язків між місцевими ринками праці та міграційними потоками в країнах-партнерах та аналіз поточних і потенційних витрат і переваг міграції робочої сили з EaP до ЄС для країн-партнерів.

Країни, що досліджуються:
Вірменія, Азербайджан, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна, Німеччина, Сполучене Королівство, Італія, Польща, Іспанія.

В рамках проекту експерти KSE/КЕІ проводять дослідження по Україні.
Викладач, Старший науковий співробітник
Ph.D., університет ш.Кентукі, 2006