Оцінка результатів впровадження програми «Здоров’я матері та дитини (ПЗМД)» для здоров’я матерів та дітей в Україні

Проект оцінює вплив покращення якості акушерських послуг на ряд характеристик материнського здоров'я і здоров'я немовля та досліджує особливі шляхи зменшення дитячої та материнської смертності і захворюваності.

Перша фундаментальна дослідницька програма у сфері економіки здоров’я в Україні, що  була розрахована на вісім років й спрямовувалась на впровадження науково-доказових практик акушерського та неонатального догляду для покращення репродуктивного здоров’я жінки та немовля.

В дослідженні показано, як удосконалення якості послуг, що надаються під час пологової діяльності та у перинатальному періоді,  впливають на показники материнського та дитячого здоров’я. Свідченням покращення здоров’я матерів та дітей у районах, де впроваджувалась ПМЗД, є  зниження материнської захворюваності (зокрема, поширеності анемії, венозних ускладнень, хвороб системи кровообігу та сечостатевої системи), а також зниження материнської смертності. Фінансування даного дослідження забезпечувалось GDN та фундацією Network and the Bill & Melinda Gates спільно з п’ятим світовим проектом “Promoting Innovative Programs from the Developing World: Towards Realizing the Health MDGs in Africa and Asia.”

Дослідження проводились старшими науковими співробітниками KEI Оленою Нізаловою та Марією Вишнею.

Детальнішу інформацію про проект Ви можете знайти тут.

Професор, Провідний науковий співробітник
Ph.D., Мічіганський державний університет, 2005