Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Конференція "На шляху до відкритої та обгрунтованої земельної реформи"

4 грудня 2017 у Києві відбулася Конференція «На шляху до відкритої та обґрунтованої земельної реформи» - одна з найбільш представницьких подій, присвячених земельній реформі в Україні.

Її учасники – урядовці (Мінагро, Мінфін, Мінюст, Держгеокадастр, НБУ, Мінекономрозвитку), народні депутати – члени Комітету ВР з питань агрополітики та земельних відносин, офіси Уповноваженого з прав людини та Бізнес-омбудсмена, експерти в галузі земельної реформи, асоціації сільгоспвиробників, керівництво представництв Світового Банку, МВФ, IFC, представники ЄС, ЄБРР, USAID, проекти технічної підтримки (список учасників додається). Зокрема, Керівник глобальної практики з питань водних ресурсів Світового банку Давід МІЧУД,  Постійний представник МВФ в Україні Йоста ЛЮНГМАН, керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена ВОЛОШИНА, заступник міністра юстиції з питань реєстрації Олена СУКМАНОВА, народні депутати України Леонід КОЗАЧЕНКО та Вадим ІВЧЕНКО.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ - див. активні посилання у Програмі Конференції.

Конференція має на меті підтримку політичного діалогу між усіма ключовими зацікавленими сторонами реформи, який базується на результатах аналітичної роботи та практичному досвіді, а також оцінити поточний стан підготовки до її впровадження у кількох ключових сегментах.

Відбулися дискусії та презентації з тем «Вплив земельної реформи на інвестиції та розвиток у сільському господарстві», «Дії Уряду для створення передумов прозорого та справедливого ринку землі: ключові напрямки», «Захист прав на землю», «Забезпечення фінансування ринку землі», Забезпечення прозорого та ефективного використання державних земель».

Конференцію організовано Проектом Світового банку «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» за участі Світового Банку, МВФ, Європейського Союзу, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, Національного Банку, народних депутатів та інших активних учасників процесу земельної реформи.

«На конференції представлено системний підхід до земельної реформи. Бо це не лише питання «якою буде модель ринку землі», але й захисту майнових прав власників, механізмів кредитування під заставу землі, прозорості розпорядження державними землями та багато інших. Ці питання досліджувалися у рамках Проекту, і за останні два роки відбулася низка результативних фахових обговорень з експертним середовищем, фермерськими асоціаціями та представниками зацікавлених державних структур. Серед них – не лише Мінагро й Держгеокадастр, але й Мінфін, Мінюст, НБУ, офіси Уповноваженого з прав людини та Бізнес-омбдсмена та інших. Частину результатів цієї роботи презентує Конференція. Ми також ставимо за мету дискутувати тему земельної реформи мовою цифр і фактів та дистанціюватися від популізму», - зазначає керівник Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Денис Нізалов.

Представництво учасників Конференції демонструє рівень зацікавленості міністерств та відомств питанням земельної реформи, а також оцінки міжнародними організаціями ролі реформи для економічного зростання України та готовності надавати допомогу в її реалізації.  Партнери