Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

01.03.2019

БЮЛЕТЕНЬ "Стан земельних відносин в Україні. Факти", №3, 2019. Функціонування ринку сільськогосподарських земель в Україні

Бюлетень містить інформацію про надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних відносин. Аналіз звернень до системи БПД дає змогу отримати інформацію про найбільш поширені проблеми, щодо яких громадяни потребують консультативної допомоги. 

>>> Аналітичний матеріал
15.02.2019

БЮЛЕТЕНЬ "Стан земельних відносин в Україні. Факти", №2, 2019. Ставлення українців до земельної реформи та ринку землі

Цей бюлетень містить інформацію про ставлення українців до земельної реформи та запровадження ринку землі. Бюлетень підготовлено на основі даних соціологічних опитувань компанії GfK Україна, проведених упродовж 2018 року, з використанням відкритих даних інших досліджень.

>>> Аналітичний матеріал
14.01.2019

БЮЛЕТЕНЬ "Стан земельних відносин в Україні. Факти", №1, 2019. Функціонування ринку сільськогосподарських земель в Україні

Бюлетень містить інформацію про структуру ринку с/г земель в цілому в Україні та окремо за областями, динаміку транзакцій на ньому, особливості, екстремальні значення та інформацію про тенденції. Для порівняння наведено дані про структуру ринку земель не с/г призначення. Підготовлено на основі даних щорічника “Моніторинг земельних відносин в Україні 2016–2017”.

>>> Аналітичний матеріал
30.11.2017

Кого й від чого треба буде захищати після скасування мораторію?

Які права власників землі порушуються зараз і чим загрожує їм запуск ринку землі.

>>> Аналітичний матеріал
31.10.2017

Земельний омбудсмен: за яких умов він захистить права пайовиків

Важливо, щоб це відбулося за їхнього життя, бо половина вже мають понад 70 років

>>> Публікація на voxukraine.org
27.10.2017

Фермери чи агрохолдинги? Або чому крайнощі не на користь аграрному сектору та селу України

В аграрній політиці, і не тільки, турбота про малі та сімейні фермерські господарства знедавна стала модним явищем. Проте агрополітичний «маятник» ризикує опинитись в іншій крайнощі — поголовній фермеризації. Нижче наведені факти вказують на те, що Україна від таких крайнощів не виграє.

>>> Публікація на agroportal.ua
18.10.2017

Життя після мораторію: який реальний попит на українську землю

Чому важливо, щоб пропозиція та попит на землю були збалансованими після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

>>> Публікація на voxukraine.org
09.10.2017

Олег Нів’євський про те, що замість дотацій треба будувати дороги

Сільське господарство ЄС, яке постійно отримує прямі бюджетні дотації, перестало бути ефективним. Фермерство перетворилось для європейців більше на хобі.Дотації виправдано робити у зв’язку з катастрофами, стихійними лихами. Це перевірено фактами й десятиліттями практики в інших країнах.

>>> Публікація на landlord.ua
28.09.2017

Олександр Поліводський про те, як створити незалежного земельного омбудсмена

Заходи, спрямовані на покращення правового захисту громадян у земельній сфері, повинні не створювати нових «надзвичайних органів», а удосконалювати роботу органів влади та існуючих інструментів розв’язання конфліктів. Земельний омбудсмен не повинен дублювати їх, а сприяти збільшенню довіри до правової системи – завдяки вирішенню колізійних питань. Причому робити це варто вже зараз, не чекаючи розгляду закону про обіг земель.

>>> Публікація на landlord.ua
20.09.2017

Олег Нів’євський: Прямі дотації агропідприємствам – це шлях в нікуди

Як дати аграріям мінімум мільярд доларів додаткових прибутків, чому переробка продукції – не панацея для розвитку АПК, і на що краще витратити бюджетні дотації агровиробникам, розповів старший економіст проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки Олег Нів’євський.

>>> Публікація на agravery.com

Партнери