Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

18.10.2017

Життя після мораторію: який реальний попит на українську землю

Чому важливо, щоб пропозиція та попит на землю були збалансованими після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

>>> Публікація на voxukraine.org
09.10.2017

Олег Нів’євський про те, що замість дотацій треба будувати дороги

Сільське господарство ЄС, яке постійно отримує прямі бюджетні дотації, перестало бути ефективним. Фермерство перетворилось для європейців більше на хобі.Дотації виправдано робити у зв’язку з катастрофами, стихійними лихами. Це перевірено фактами й десятиліттями практики в інших країнах.

>>> Публікація на landlord.ua
28.09.2017

Олександр Поліводський про те, як створити незалежного земельного омбудсмена

Заходи, спрямовані на покращення правового захисту громадян у земельній сфері, повинні не створювати нових «надзвичайних органів», а удосконалювати роботу органів влади та існуючих інструментів розв’язання конфліктів. Земельний омбудсмен не повинен дублювати їх, а сприяти збільшенню довіри до правової системи – завдяки вирішенню колізійних питань. Причому робити це варто вже зараз, не чекаючи розгляду закону про обіг земель.

>>> Публікація на landlord.ua
20.09.2017

Олег Нів’євський: Прямі дотації агропідприємствам – це шлях в нікуди

Як дати аграріям мінімум мільярд доларів додаткових прибутків, чому переробка продукції – не панацея для розвитку АПК, і на що краще витратити бюджетні дотації агровиробникам, розповів старший економіст проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки Олег Нів’євський.

>>> Публікація на agravery.com
15.09.2017

Прогнози впливу від запровадження ринку с/г земель на зростання добробуту громадян у сільській місцевості

Через мораторій користувачі с/г земель отримують 86% доходу від використання землі, а її власники – лише 14%, - попередні дані аналізу, оприлюднені на Міжнародній конференції “Люди передусім: Якість життя і добробут у постсоціалістичних економіках”, керівником Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Денисом Нізаловим.

>>> Текст доповіді
11.09.2017

Про економічну доцільність спецрежиму ПДВ та єдиного податку в сільському господарстві

Спецрежим ПДВ для аграріїв скасували на початку цього року, натомість запровадили дотації у режимі «квазіспецрежиму ПДВ» переважно для окремих галузей тваринництва, проте і досі точаться розмови про повернення спецрежиму. Крім того, агровиробники користуються ще однією пільгою — єдиним податком 4-ї групи спрощеної системи оподаткування. Яка ж ефективність такої підтримки/пільг для агровиробників?

>>> Публікація на agroportal.ua
09.08.2017

“Україна 139”. Денис Нізалов: «Земельна реформа невигідна тим, хто працює за тіньовими схемами»

Система в умовах мораторію більш вигідна для великих і середніх сільгосппідприємств, оскільки у них немає необхідності інвестувати в купівлю землі, а орендна плата залишається заниженою в декілька разів у порівнянні з сусідніми країнами. Виробники мають пряму зацікавленість в збереженні існуючої системи, мають можливості лобіювати свої інтереси і налаштовувати населення проти реформи...

>>> Публікація на voxukraine.org
31.07.2017

Чому українець проти ринку землі

Життєвий прагматизм українців вступив в конфлікт із стереотипом, але вони цього не усвідомлюють: 2/3 громадян висловилися проти скасування мораторію на продаж земель, але 1/2 при цьому – за можливість продати свою землю.

>>> Публікація в "Економічній правді"
11.07.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №7. Звернення на гарячу лінію Держгеокадастру та земельні спори

Чому і скільки звертаються на гарячу лінію Держгеокадастру та ведуть судові спори щодо землі - уся актуальна статистика у черговому Бюлетені "Огляд стану земельних відносин в Україні".

>>> Аналітичний матеріал
23.06.2017

Перспективи запровадження посади Земельного омбудсмена в Україні. Юридичні аспекти

Інституцією з функціями щодо захисту прав людини і громадянина у земельній сфері може стати Земельний омбудсмен. У роботі проаналізовано чинне законодавство України щодо інституцій з аналогічними функціями, досліджено міжнародний досвід та сформовано пропозиції щодо призначення, підпорядкування та повноважень Земельного омбудсмена.

>>> Аналітичний матеріал

Партнери