Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

23.06.2017

Перспективи запровадження посади Земельного омбудсмена в Україні. Юридичні аспекти

Інституцією з функціями щодо захисту прав людини і громадянина у земельній сфері може стати Земельний омбудсмен. У роботі проаналізовано чинне законодавство України щодо інституцій з аналогічними функціями, досліджено міжнародний досвід та сформовано пропозиції щодо призначення, підпорядкування та повноважень Земельного омбудсмена.

>>> Аналітичний матеріал
07.06.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №6. Виправлення помилок у Державному земельному кадастрі

У Бюлетені представлено статистику виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, 5 основних видів помилок та аналіз закономірностей.

>>> Аналітичний матеріал
06.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання. РЕЗЮМЕ

З метою виявлення існуючих проблем та розробки пропозицій щодо їх подолання, експертами в ході дослідження було проведено: огляд поточного стану кредитування під заставу земельних ділянок; аналіз діючого законодавства та нормативної бази НБУ щодо відносин з обігу земельних ділянок (...), відбір існуючих фінансових інструментів, які можливо адаптувати для роботи на ринку землі.

>>> Аналітичний матеріал
05.06.2017

Перешкоди до розвитку ринку кредитування під іпотеку землі в Україні та можливі методи їх подолання

Метою роботи є дослідження проблем (нормативних, інституційних, технологічних та інших), що заважають розвитку кредитування під іпотеку землі та розробка пропозицій щодо подолання цих проблем. Вивчено міжнародний досвід в напрямку організації фінансування аграріїв під іпотеку земельних ділянок. Текст дослідження є оригінальним документом та не містить фрагментів інших звітів або публікацій без відповідних посилань.

>>> Аналітичний матеріал
30.04.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №5. Електронні послуги Держгеокадастру

Держгеокадастр надає наразі 16 послуг, низку яких вже переведено в електронний формат. У Бюлетені наведено актуальну статистику надання таких послуг, а також проаналізовано,від чого залежить на реєстрацію ділянок та надання витягів.

>>> Аналітичний матеріал
25.04.2017

Чи будуть банки кредитувати під заставу ріллі

Банки вбачають потенціал у фінансуванні трансакцій з аграрною землею в Україні. Однак є низка проблем: низька ліквідність ділянок, недостатній захист прав кредиторів і труднощі при стягненні предмету застави у випадку неплатежів.

>>> Публікація в "Економічній правді"
31.03.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №4. Рейтинг стану земельних відносин для міст та районів України

Присвячено "Рейтингу стану земельних відносин" – інноваційному інструменту для оцінки стану земельних відносин у районах і містах України, який розроблено в рамках Проекту. Рейтинг розраховано для 564 адміністративно-територіальних одиниць України: 124 міст обласного значення та 440 районів. Держгеокадастр розглядає можливість застосування Рейтингу для регулярної оцінки ситуації з реформуванням земельних відносин на місцевому рівні.

>>> Аналітичний матеріал
28.02.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №3. Земельні відносини в Україні у цифрах

Актуальні офіційні цифри щодо стану земельних відносин в Україні, надані 6-ма державними органами. Аналіз здійснено Держгеокадастром та Проектом "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні".    

>>> Аналітичний матеріал
13.02.2017

Іноземці як страшне опудало для українців: парадокси ринку сільгоспземель

Соціологічні дослідження вказують на існування досить несподіваних тенденцій, аналіз яких дозволяє краще розібратися у природі виникнення і суті міфів про ставлення українців до ринку сільгоспземель. Зокрема, виявилося, що українці, підтримуючи мораторій, водночас… хочуть мати право продавати свої паї, а частина відомого всім «меню» страхів суспільства щодо ринку сільгоспземель насправді українців взагалі не турбує. Тепер настала черга уважніше розглянути ще одну "антимораторну аксіому": страх перед іноземцями.

>>> Публікація на agravery.com

Партнери