Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні»

Аналітика

30.11.2017

Кого й від чого треба буде захищати після скасування мораторію?

Які права власників землі порушуються зараз і чим загрожує їм запуск ринку землі.

>>> Аналітичний матеріал
31.10.2017

Земельний омбудсмен: за яких умов він захистить права пайовиків

Важливо, щоб це відбулося за їхнього життя, бо половина вже мають понад 70 років

>>> Публікація на voxukraine.org
27.10.2017

Фермери чи агрохолдинги? Або чому крайнощі не на користь аграрному сектору та селу України

В аграрній політиці, і не тільки, турбота про малі та сімейні фермерські господарства знедавна стала модним явищем. Проте агрополітичний «маятник» ризикує опинитись в іншій крайнощі — поголовній фермеризації. Нижче наведені факти вказують на те, що Україна від таких крайнощів не виграє.

>>> Публікація на agroportal.ua
18.10.2017

Життя після мораторію: який реальний попит на українську землю

Чому важливо, щоб пропозиція та попит на землю були збалансованими після скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення

>>> Публікація на voxukraine.org
09.10.2017

Олег Нів’євський про те, що замість дотацій треба будувати дороги

Сільське господарство ЄС, яке постійно отримує прямі бюджетні дотації, перестало бути ефективним. Фермерство перетворилось для європейців більше на хобі.Дотації виправдано робити у зв’язку з катастрофами, стихійними лихами. Це перевірено фактами й десятиліттями практики в інших країнах.

>>> Публікація на landlord.ua
28.09.2017

Олександр Поліводський про те, як створити незалежного земельного омбудсмена

Заходи, спрямовані на покращення правового захисту громадян у земельній сфері, повинні не створювати нових «надзвичайних органів», а удосконалювати роботу органів влади та існуючих інструментів розв’язання конфліктів. Земельний омбудсмен не повинен дублювати їх, а сприяти збільшенню довіри до правової системи – завдяки вирішенню колізійних питань. Причому робити це варто вже зараз, не чекаючи розгляду закону про обіг земель.

>>> Публікація на landlord.ua
20.09.2017

Олег Нів’євський: Прямі дотації агропідприємствам – це шлях в нікуди

Як дати аграріям мінімум мільярд доларів додаткових прибутків, чому переробка продукції – не панацея для розвитку АПК, і на що краще витратити бюджетні дотації агровиробникам, розповів старший економіст проекту «Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Київської школи економіки Олег Нів’євський.

>>> Публікація на agravery.com
15.09.2017

Прогнози впливу від запровадження ринку с/г земель на зростання добробуту громадян у сільській місцевості

Через мораторій користувачі с/г земель отримують 86% доходу від використання землі, а її власники – лише 14%, - попередні дані аналізу, оприлюднені на Міжнародній конференції “Люди передусім: Якість життя і добробут у постсоціалістичних економіках”, керівником Проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Денисом Нізаловим.

>>> Текст доповіді
11.09.2017

Про економічну доцільність спецрежиму ПДВ та єдиного податку в сільському господарстві

Спецрежим ПДВ для аграріїв скасували на початку цього року, натомість запровадили дотації у режимі «квазіспецрежиму ПДВ» переважно для окремих галузей тваринництва, проте і досі точаться розмови про повернення спецрежиму. Крім того, агровиробники користуються ще однією пільгою — єдиним податком 4-ї групи спрощеної системи оподаткування. Яка ж ефективність такої підтримки/пільг для агровиробників?

>>> Публікація на agroportal.ua
20.08.2017

БЮЛЕТЕНЬ "Огляд стану земельних відносин в Україні", №8. Стратегічний підхід до управління землями сільськогосподарського призначення

У Бюлетені представлено та проаналізовано актуальну статистику земельних ресурсів державної форми власності, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення ділянок с/г призначення державної форми власності, проведення заходів з відновлення родючості, тимчасової консервації та ступеню забруднення земель, частки зареєстрованих державних земель та наданих в оренду через аукціони та ін.

>>> Аналітичний матеріал

Партнери